Güvenli KKD platformu Türkiye’nin ilk ve tek yüksek standartlı B2B, B2C özelliklerinde Kişisel Koruyucu Donanım pazaryeri platformudur.

Güvenli KKD Pazaryeri Özellikleri

Güvenli KKD platformu, çoklu satıcılar için zengin özellikler içeren, kullanımı oldukça basit ancak güçlü ve yüksek SEO’lu Kişisel Koruyucu Donanım pazaryeri uygulaması olup, standart özellikleri aşağıda belirtilmiştir;

Pazaryeri uygulamalarında detaylı bilgilendirmeler için TIKLAYINIZ

Profesyonel Satıcı Panosu

Güvenli KKD Pazaryeri uygulamasında, her satıcının kendi özel kullanıcı bilgileri ile giriş yapabileceği, ürünleri, siparişleri, kazançları, mesajları ve çok daha fazlasını yönetebileceği kendi panosu vardır. Tek tıklamayla kendinize ait özel bir sayfa oluşturabilir, bu panoyu satıcı panosu haline getirebilirsiniz.

Kendi logonuzu, satıcı bilgilerinizi, firmanızın özel portföyünü dilediğiniz şekilde özelleştirerek, kurumsal kimliğinizi yansıtabilirsiniz. Renk kombinasyonlarınızı, ve diğer özelleştirilebilir alanları ayarlar vasıtasıyla kolayca değiştirebilirsiniz.

 • Satıcı Profil Sayfası – Profil Resmi ve Banner
 • Satıcı Ürün Yönetimi Panosu
 • Satıcı Sipariş Yönetimi Panosu
 • Satıcı Sipariş Ayrıntıları Sayfası
 • Ajax tablo, ürün yükleme alanı

Satıcı ürün yönetimi ve kupon yönetimi gibi özellikler, standart pazaryeri eklenti tasarımlarına göre önemli avantajlara sahip olan WooCommerce ile entegrasyon yoluyla oluşturulmuştur.

Yerleşik pano yükleme aracını kullanarak herhangi bir sınırlama olmadan resim, belge, video, 360 Panorama veya dosya yükleyebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz.

Satıcı Ürün Yönetimi

Güvenli KKD platformu, satıcının kendi ürünlerini yönetmesine olanak tanır. Her satıcı ürünler oluşturabilir, bunları güncelleyebilir, resimler, kategoriler, etiketler gibi farklı varyasyonlar ekleyebilir ve düzenleyebilirler.

Ürünler panelinde satıcılar tüm ürünlerinin listesini görüntüleyebilir ve arayabilir. Satıcılar ayrıca tüm ürünlerin bir CSV’sini, bir PDF dosyasını veya yazdırma bilgilerini indirmek için sol üstteki düğmeleri kullanabilir. Satıcıların sütunları gizlemesine veya ek bilgileri göstermesine olanak tanıyan bir “Sütunları Düzenle” düğmesi de vardır. Örneğin, kategoriler varsayılan olarak gösterilmez, ancak Sütunları Düzenle aracılığıyla gösterilebilir.

Sağ üst köşede tüm alanları arayan bir arama paneli vardır, ayrıca her sütunun altında özel olarak etiketleri, kategorileri, SKU’yu vb. aramanıza olanak tanıyan sütun tabanlı bir arama vardır.

B2B ve Toptan Satış

Güvenli KKD, toptan satış fiyatlarını ayarlamanıza, ürün görünürlüğünü kontrol etmenize, toplu sipariş formu eklemenize, misafirler için mağazayı gizlemenize ve çok daha fazlasına olanak tanır.

Gruplandırılmış, Harici ve Değişken ürünleri satmanıza olanak tanınır.

 • Envanter yönetim paneli
 • Sevkiyat yönetim paneli
 • Bağlantılı ürünler paneli: yukarı satışlar ve çapraz satışlar
 • Nitelikler yönetim paneli
 • Gruplandırılmış ürün yönetim paneli
 • Değişken (Varyasyonlu) ürün yönetimi

Satıcı Sipariş Yönetimi

Ürünlerinizi, siparişlerinizi, kazançlarınızı, personellerinizi ve çok daha fazlasını görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Siparişlerinizi görüntüleyebilir, sıralayabilir, sipariş durumuna, müşteriye, tarihe ya da satın alınan ürüne göre sıralayabilirsiniz. Ürünlerin listelerini indirmek için “CSV” / “PDF” / “Yazdır” düğmelerini de kullanabilirsiniz.

Sipariş detayı sayfasında siparişin fatura ve sevkiyat ayrıntılarını, durumunu, tarihini, sipariş değerini, satıcının kazançlarını ve ayrıca sipariş notlarını görebilirsiniz.

Kendi referans amaçları (özel notlar) veya müşteri bilgilendirme amaçları (müşterilerin bilgilendirildiği müşteri notları) için sipariş notları hazırlayabilir, müşteriye gönderebilirsiniz.

Sipariş kalemleri ayrıntılıdır ve satıcı, müşteri tarafından seçilen tüm kalemleri, ücretleri, kuponları, vergileri, indirimleri ve nakliye seçeneklerini görüntüleyebilir

Satıcı Mağazası ve Ürün Sayfası

Her Güvenli KKD pazaryeri satıcısının ürünleri ve satıcı bilgileri ile kendi özel mağaza sayfası vardır. Ayrıca sitede tüm mağazaların yer aldığı genel bir “Mağaza Listesi” sayfası bulunur. Mağaza listesi sayfası GuvenliKKD -> Ayarlar -> Satıcılar -> Satıcı Mağazaları Sayfasından seçilebilir.

Belirli bir mağazaya tıkladıktan sonra mağazanın adı, profil resmi, başlık resmi, ürünler ve satıcı ayrıntıları sekmesini içeren özel bir sayfa mevcuttur. Her satıcının sınırsız sekmeli içerik ve özellik ayrıntıları mevcuttur.

Mağaza iletişim bilgileri, özel “Satıcı Ayrıntıları” sekmesinde gösterilir. Her satıcı, bunu (ve herkese açık olmasını isteyip istemediklerini) kendi satıcı panosunda -> ayarlar -> detaylar alanından yapılandırabilir.

Her satıcı , özel satıcı panosu aracılığıyla kendi ürünlerini ekleyebilir ve yönetebilir. Her ürün, satıcı bilgilerini, ürünün altındaki özel bir “Satıcı Ayrıntıları” sekmesinde gösterilir.

Satıcı Kupon Yönetimi

Kupon yönetimi özelliği, satıcıların kendi ürünleri için kuponlar oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanır. Kuponlar sayfasında, satıcı kuponları türe, miktara, kullanıma, son kullanma tarihine, duruma göre sıralayabilir ve arayabilir. Ayrıca CSV / PDF listelerini indirebilir veya yazdırabilir.

Satıcı, genel kupon sekmesi aracılığıyla indirim türünü kontrol edebilir: yüzde veya sabit indirim, ayrıca kupon tutarı ve son kullanma tarihini ayarlayabilir.

Kullanım kısıtlaması sekmesi aracılığıyla, satıcı, hangi ürünlere uygulanacağını, minimum ve maksimum harcamayı kontrol edebilir (satıcı yalnızca kendi ürünlerini seçebilir). Ayrıca, satıcı, kuponun bireysel kullanım için olup olmadığına ve indirimli ürünlerin hariç tutulup tutulmayacağına dair izin verilen belirli e-postaları girebilir.

İlave olarak satıcı bir kuponu yalnızca B2B kullanıcılarına sunmayı seçebilir.

Satıcı Kazançları Ekranı

Her satıcının, satıcı panosunda özel bir kazanç sayfasına erişimi vardır. Burada aylık çizelgeleri, günlük satışları, bireysel siparişleri ve diğer istatistikleri görüntüleyebilir. Satıcı, tüm siparişlerin ve ilgili kazançların bir listesini bulabilir.

Burada satıcı, tüm siparişlerinin yanı sıra sipariş / kazanma durumu, sipariş toplamı, toplam kazanç vb. bilgileri görebilir.

Sipariş durumu tamamlandı olarak ayarlandığında, kazançlar da tamamlanır ve satıcı bakiyesi alacaklandırılır

Satıcı Mağazası İncelemeleri

Güvenli KKD mağaza inceleme modülü, pazar yeri satıcılarınızın her biri için incelemeyle ilgili bir dizi işlevsellik sağlar.

Müşteriler yorum bırakabilir, satıcılar yorumları yanıtlayabilir, satıcı yorumları raporlayabilir. Mağaza müdürü raporları görüntüleyebilir, anlaşmazlıkları ele alabilir ve yorumları düzenleyebilir.

Satıcının genel mağaza sayfasında tüm incelemelerin ve yanıtların görülebildiği özel bir “Geri Bildirim” paneli bulunur. En üstte bir derecelendirme ortalaması da görüntülenir. Müşteriler, incelemelere hızlıca bakmak ve müşterilerin o satıcıyla olan deneyimlerini belirlemek için bu sekmeyi kullanabilir.

Satıcı panosunda, satıcıların tüm incelemelerini gözden geçirip yönetebilecekleri özel bir “İncelemeler” paneli vardır. Burada incelemelere yanıt verebilir ve haksız/yanlış/site politikasına aykırı olduğunu düşündükleri incelemeleri bildirebilirler. Satıcılar, yorumları ürüne, derecelendirmeye ve kullanıcıya göre sıralayabilir.

Güvenli KKD Pazaryeri’nin bir özelliği, satıcının incelemelere yanıt verme yeteneğidir. Müşteriler için bağlam önemlidir ve özellikle olumsuz incelemeler söz konusu olduğunda, bu, satıcıların hikayenin kendi taraflarını da anlatmasına olanak sağlamak için önemlidir. Satıcılar, her incelemeye herkesin görebileceği tek bir yanıt bırakma olanağına sahiptir.

Güvenli KKD Platformu, ürünlerinden biri yeni bir puan aldığında satıcının bunu bilmesini sağlayan bir “yeni puan” e-postası ekler. Bu, satıcıların her şeyin üstünde kalmasına ve olumsuz incelemeler durumunda herhangi bir sorunla hızlı bir şekilde ilgilenmesine olanak tanır

Güvenli KKD Platformunun amacı, yüksek kaliteli, doğru ve dürüst incelemeleri sürdürmektir. Çoğu inceleme buna uysa da, incelemelerin gerçeği tam olarak yansıtmadığı birçok durum da vardır. Bazı müşteriler dürüst olmayan, kötü niyetli olabilir veya olumsuz yorumlar bırakma yeteneklerini kullanarak satıcıya karşı avantaj elde etmeye çalışabilir.

Satıcı, “Rapor” düğmesine tıklayarak bir rapor gönderebilir ve incelemeyle ilgili sorununu açıklayabilir.

Favori Mağaza (Mağazayı Takip Et) Uygulaması

Favori Mağazalar modülümüz sayesinde müşteriler, favori satıcıları takip edebilir ve onlarla bağlantıda kalabilir.

Müşteriler, takip ettikleri mağazaların listesini Hesabım panelinde -> Favori Mağazalar’da görüntüleyebilirler.

İade Talepleri (Geri Ödeme)

Güvenli KKD Platformunda farklı geri ödeme varyasyonları mevcuttur;

Müşteriler “Hesabım” panellerinden siparişlerinde tam veya kısmi geri ödeme talep etmelerini sağlar.

Satıcılara iade taleplerini yönlendirir ve satıcılar daha sonra iadeleri onaylayabilir veya reddedebilir.

Onaylanan geri ödemeler, mağaza yöneticisinin geri ödemeleri ve iade ödemelerini işleyebileceği yönetici arka ucuna gönderilir.

Yerleşik konuşmalar aracı, müşterilerin ve satıcıların mesaj göndermesine ve çakışmaları çözmesine olanak tanır.

Renk Şeması Değişikliği

Güvenli KKD Platformu, satıcı panosunun renk şemasını değiştirmenize olanak tanır. Ayarlar sayfasında yeni bir ayarlar bölümünden Pano rengi ve Pano Rengi Vurgusunu (fare öğelerin üzerindeyken gösterilen vurgulu rengi) dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Renkler, bazı durumlarda, pano stiline uyması için daha sert veya daha yumuşak hale getirilmek üzere eklenti tarafından otomatik olarak uyarlanabilir.

Toplu Ürün Yükleme & İndirme

Güvenli KKD Platformu toplu olarak ürün eklemesine ve ürünlerinin özelleştirilebilir CSV listelerini indirmesine olanak tanır.

Satıcılar “Dışa aktar”ı tıkladıklarında, kendi ürünlerinin bir CSV dosyasını dışa aktarabilecekleri ürünleri dışa aktar sayfasına yönlendirilirler. Dışa aktarma seçenekleri;

 • hangi sütunların dışa aktarılacağı (ID, Type, SKU, isim, açıklama, vb.)
 • hangi ürün çeşitlerinin dışa aktarılacak (Basit, Değişken, Gruplandırılmış vb.)
 • hangi ürün kategorisi dışa aktarılacak

Satıcıların çok sayıda ürünü toplu olarak hızlı bir şekilde eklemesine veya değişiklik yapmasına izin verir. Satıcılar içe aktarma paneline gittiklerinde, istedikleri verileri içeren bir CSV veya TXT dosyası yükleyebilirler. Ayrıca yeni dışa aktardıkları bir dosyayı yeniden içe aktarabilirler (ve öğelerinde hızlı bir şekilde değişiklik yapmak için bu yöntemi kullanabilirler).

Satıcılar, içerikleri yeni ürünler olarak içe aktarmayı veya verileri mevcut ürünlere aktarmayı seçebilir. Sonraki adımda, satıcılar CSV dosyasındaki sütunları Kimlik, Tür, SKU vb. alanlarla eşleştirebilir.

Mağazayı Geçici Olarak Kapatma

“Satıcı Tatili” modülümüz, satıcının mağaza operasyonlarını geçici olarak duraklatmasına ve müşterilere bir tatil mesajı göstermesine olanak tanır.

Tatil modunu etkinleştirmeniz için panonuzdan -> Ayarlar -> Tatil Modu ve “Tatil Modunu Etkinleştir”i açmanız gerekecektir.

Satıcılar, mevcut 2 seçenekle kapanış saatini de kontrol edebilir:

 • Şimdi Kapat – tatil modu etkinleştirilir etkinleştirilmez mağazayı hemen kapatır
 • Planlanmış Kapanış – tatil için bir başlangıç ​​ve bitiş tarihi planlar

Satıcılar planlanan kapatma seçeneğini seçerse tatilleri için bir başlangıç ​​ve bitiş tarihi seçebilirler. Eklenti, tatil başladığında / bittiğinde mağazayı otomatik olarak etkinleştirir / devre dışı bırakır.

Örneğin;

Satıcı 25 Aralık ile 1 Ocak arasında planlanmış bir tatil ayarlayabilir. Bu süre zarfında müşteriler ürünlerini göremez veya sipariş veremez. 2 Ocak’ta, satıcının herhangi bir ek işlem yapmasına gerek kalmadan mağaza otomatik olarak yeniden açılır.

Bu modül ile müşterilerinize bir bildirim mesajı da gösterebilirsiniz.

Satıcı Belgeleri

Satıcı belgeleri modülümüz, müşterileriniz için faydalı makaleler, bilgiler ve içerikten oluşan bir bilgi tabanı oluşturmanıza olanak tanır.

Müşteriler ile Mesajlaşma

Müşteriler ve satıcılar birbirleriyle diledikleri şekilde4 mesajlaşabilirler. Her mesaj yönetim panelinde saklanır ve sistem tarafından silinmediği sürece orada kalır. Satıcılar, mesajları özel satıcı panosunda görüntüleyebilir ve ayrıca e-posta tercih ayarlarına bağlı olarak mesajlar hakkında e-posta ile bilgilendirilir.

Bir pazar platformunda, satıcılar ve pazar yeri yönetimi iletişim halinde kalmalı ve belirli müşteriler, anlaşmazlıklar, siparişler, ödemeler vb. ile ilgili soruları sürekli olarak çözmelidir. Mesajlaşma modülü, çok yönlülüğü ve kullanım kolaylığı sayesinde bunun için harika bir çözüm sunar.

Müşterilerin satıcılarla doğrudan iletişim kurmasını sağlayan modülümüz ile satıcılar, belirli bir ürün sayfasından veya mağaza sayfasından başlayarak müşterilerle iletişime geçebilir.

Satıcı Ekipleri (Personel) Belirleme ve Yetkilendirme

Güvenli KKD Pazaryeri Platformu satıcı ekipleri / personel modülü, her satıcının mağazalarını yönetmede çeşitli işlevlere sahip olabilecek ekip üyesi / personel hesapları oluşturmasına olanak tanır.

Ekip üyeleri, satıcı tarafından yapılandırıldığı şekilde yalnızca belirli panellere ve sayfalara erişebilecekleri satıcı panosuna giriş yapabilir.

Her satıcının satıcı panosunda ekip üyesi hesapları ekleyebilecekleri ve izinleri yapılandırabilecekleri bir “Ekibim” sayfası vardır.

Her ekip üyesi için, satıcı, takım üyelerinin kullanımına açık olmayan “Ekibim” panelinin kendisi hariç, satıcının erişime sahip olduğu tüm panelleri etkineştirebilir ya da devre dışı bırakabilir.

Yapılandırılabilen özel izinler: ürün oluşturma ve düzenleme, kupon oluşturma ve düzenleme, siparişleri düzenleme ve güncelleme yeteneği.

Örneğin; Örneğin satıcı, “Siparişler” paneline erişimi olan ancak “Siparişleri düzenleme ve güncelleme” yeteneğine sahip olmayan bir üye oluşturabilir. Böyle bir ekip üyesi siparişleri yerine getirme amacıyla görüntüleyebilir, ancak sipariş durumunu değiştiremez, sipariş notu ekleyemez vb.

Yeni Personel Oluşturma; Bir ekip üyesi oluşturmak için satıcılar Ekibim -> Ekle’ye gidebilir. Buraya ekip üyesinin adını, e-posta telefonunu ve bir açıklamayı (örn. Yönetici, Şube Personeli vb.) girebilirler.

Satıcı, hesabın parolasını başlangıçta yapılandırabilir, ancak daha sonra ekip üyesi bunu değiştirebilir. Ekip üyesi, hesap ayrıntılarını ve şifresini değiştirmek için bir bağlantı içeren bir e-posta alır.

Satıcı Fatura & İrsaliye

Satıcı faturaları modülü, satıcının logosu, mağaza adı, adresi ve diğer ilgili bilgileri içeren kendi faturalarına sahip olmasına olanak tanır.

Satıcı kendi panelinden FATURALANDIRMA modülüne geçiş yaparak aşağıdaki işlemleri yapabilir;

 • Faturalarda gösterilecek Mağaza Adı
 • Faturalarda Gösterilecek Mağaza Adresi
 • Mağaza logosu
 • Özel Bilgi (KDV no’dan diğer ilgili şirket verilerine kadar herhangi bir şey olabilir).

Müşteriler, Hesabım -> Siparişler’e giderek faturaları indirebilir. Burada bir “Fatura” düğmesi bulacaklar. Bileşik siparişlerde (birden çok satıcıdan gelen siparişler), her satıcı için ayrı faturaların yanı sıra tüm sipariş için genel bir fatura vardır.

Satıcılar ayrıca gösterge tablolarındaki Siparişler’e gidip “Siparişi Yönet”e tıklayarak faturaları indirebilir. Satıcı, sipariş ayrıntıları panelinde 2 düğme bulabilir: biri PDF faturasını indirir, diğeri PDF sevk irsaliyesini indirir.

Mağaza Yüksek SEO Entegrasyonu

Güvenli KKD SEO modülümüz, satıcıların mağaza sayfaları için kendi başlıklarını, meta açıklamalarını ve meta anahtar kelimelerini yapılandırmalarına olanak tanır.

Bu modül sayesinde satıcılar, mağaza sayfalarının arama motorlarına nasıl göründüğünü kişiselleştirerek onları farklı ve daha kolay bulunabilir hale getirebilir.


Satıcı B2B Özellikleri

B2B entegrasyon sayesinde satıcılar şunları yapabilirler;

 • Toptan Satış Fiyatları (farklı kullanıcı grupları için farklı fiyatlar)
 • Katmanlı Fiyatlandırma (satın alınan miktara göre farklı fiyatlar)
 • Ürün Görünürlüğü (yalnızca belirli kullanıcılar veya gruplar için görünen ürünler)
 • Kupon Kullanımı (örneğin bir kupon, B2B kullanıcıları hariç, yalnızca B2C kullanıcılarına sunulabilir)
 • Satıcıların Yaklaşık Fiyat veya tahmini teslimat süresi gibi bilgileri ekleyebileceği özel bir bilgi tablosu
 • Satıcılar teklif isteklerini alabilir ve yanıtlayabilir
 • Satıcılar teklifler (ürün paketleri) oluşturabilir ve ürünler için özel fiyatlar belirleyebilir
 • Satıcılar  indirim tutarlarını ve yüzdelerini belirleyebilir
 • Satıcılar belirli ürünler için gizli fiyat belirleyebilir
 • Satıcılar belirli koşullar altında sabit fiyat belirley
 • Satıcılar minimum ve maksimum sipariş kuralları belirleyebilir
 • Satıcılar, satın alma için gerekli katları (örneğin 5, 6, 20’lik artışlarla) ayarlayabilir

Satıcıların B2B ve B2C üzerinden neler yapabileceğine dair örnekler;

 • Bir ürün için 6’nın “gerekli katı” değerini ayarlayın, böylece alıcılar yalnızca 6, 12, 18 vb. miktarları satın alabilir.
 • Belirli bir ürün için minimum sipariş miktarı 50 olarak belirleyin. Alıcılar sepete 50’den az ürün ekleyemezler
 • Çıkış yapan kullanıcılar için ürünlerin fiyatlarını gizleyin.
 • B2B kullanıcıları için belirli ürünlerde %25… indirim sunun
 • Belirli kullanıcılar için belirli öğeler için belirli fiyatlar belirlemek üzere sabit fiyat kurallarını kullanın

Satıcı Üyelik ve Rozet Modülü

Rozetler, satıcıların başarılarını, satış performansını, müşteri ilişkilerini vurgulamaya hizmet eder. Satıcı rozetleri ile ilgili detaylar üyelik modülünüzde mevcuttur. Bununla birlikte aşağıdaki standartları sağlayan satıcılarımız için Güvenli KKD Rozeti ücretsiz verilir.

 • Müşteri yorumları en az 100 adet yorum ve yıldız puanı (toplam en az 50 adedi dereceli olmak şartıyla) 4 ve üzeri olduğundaVE”;
  • Bir satıcı toplam 500.000 ₺ tutarında satışa ulaştığında “veya“;
  • Toplam siparişi 150 siparişe ulaştığında “veya“;
  • Bir satıcı kayıttan itibaren 2. yılını bitirdiğinde

Güvenli KKD rozetine sahip olur. (Güvenli KKD rozeti para ile satın alınamaz). Güvenli KKD Rozetine sahip olmak için ön şart Yorum ve Yıldız Puanı‘dır).