Güvenli KKD Güvenlik Çemberi Sizi Hayata Bağlar

Kişisel Koruyucu Donanımların (KKD) etkin kullanımı için gerçek ihtiyaçların belirlenmesi, bu ihtiyaca uygun kişisel koruyucuların doğru seçimi, kullanıcıların onayının alınması, etkin kullanım için eğitim verilmesi ve denetim gibi bir dizi işlemi gerektiren önemli bir konudur.

Kişisel koruyucu Donanımların seçimi yanlış yapılırsa veya amaca uygun olarak kullanılmazlarsa eğer koruyucu özellikten söz edilemez. KKD’ler kullanıldığı halde, pek çok iş kazasının sonucunda, yine de yaralanmaların olduğu görülmektedir

Öyleyse, burada şu soruyu sorabiliriz:

Kişisel koruyuculara rağmen neden yaralanma oluyor?

Bu sorunun yanıtı çok basittir; ya koruyucunun koruma kapasitesi aşılmış, ya yanlış malzeme seçimi yapılmış ya da kullanıcı tarafından koruyucu ekipman hatalı kullanılmış olabilir.

Kişisel koruyucu donanımlar, tehlikeyi yok etmez, tehlikeden olumsuz etkilenmeyi önler veya en aza indirir. KKD’ler zarar verici etkenlere maruz kalma olasılığını azaltmak veya en aza indirmek için kullanılır.

İşte yukarıdaki nedenlerden dolayı; Güvenli KKD Ekibi çalışma koşullarınıza uygun, tüm standartları karşılayan Kişisel Koruyucu Donanıma sahip olmanız için tüm şartları yerine getirmeyi görev edindi. 

GÜVENLİK ÇEMBERİ UYGULAMASI;
  1. Satılan her üründe CE ve EN Standartları aranır. CE belgesiz ürün satışına izin verilmez.  Her KKD EN Standartlarına uygun kategorize edilir. Kategorize işlemleri KKD uzmanlarımız tarafından girilir, Güvenli KKD yöneticisi tarafından onaylanır.
  2. KKD Risk Değerlendirme Yönetimi: Risk Değerlendirme ile Güvenli KKD’ye ulaşma imkanı (Detaylar için Tıklayınız)
  3. Teklif Yönetim Sistemi: İşveren & Satıcı teklif yönetim sistemi ile güvenle KKD alışverişi yapabilirsiniz.
  4. Satın alınan her üründe güvenli iade uygulaması vardır. Çalışma ortamınıza uygun olamayan KKD’yi kullanmadığınız sürece güvenle iade edebilirsiniz.  Satın alınan her KKD Güvenli KKD güvencesindedir. Satın alan kullanıcının dikkat etmesi gereken, satın aldığı ürün ile, teslim aldığı ürünün aynı olmasıdır. Detaylı bilgi için BURAYI inceleyiniz