İşverenler İçin Sık Sorulan Sorular

Aklınıza takılan sorulara buradan ulaşabilir ya da iletişim kanallarımızdan bizi her zaman arayabilirsiniz.

Güvenli KKD Kimdir?

Güvenli KKD, Nig Akademi’nin alt kuruluşu olup, bünyesinde bulundurduğu bir çoğu ücretsiz iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları sayesinde insana verilen değeri ön plana çıkartmak için İSG ve KKD profesyonelleri ile tam ve yarı zamanlı görev yapar.

Nig Akademi, insan emeğinin tüm değerlerin üzerinde olduğu bilinciyle hareket ederek, çalışan, çalışma koşulları, çevre ve sağlık koşullarının ürün ve hizmet standartlarıyla bir bütün olduğuna inanır. Bu bütünün devamlılığının olmasının arkasında ise, insan ve insan sağlığına verilen öneme dikkat çekmektedir. Nig Akademi, kazaların önlenmesi çalışmalarında “Tehlikeli Hareket ve Tehlikeli Durumu” asli faaliyet alanı olarak benimser

Güvenli KKD'ye işveren olarak neden kayıt olmalıyım?

Güvenli KKD, oluşturduğu Kişisel Koruyucu Donanım platformu ile aradığınız standartlardaki KKD’ye ulaşmanız için tüm şartları kullanır.

Güvenli KKD platformu, çalışma koşullarına ve ortamlarınıza uygun KKD’ye ulaşmanızı sağlar

Güvenli KKD'ye kayıt olmanız durumunda aşağıdaki tüm uygulamalardan ÜCRETSİZ olarak faydalanırsınız.

 • Güvenli KKD ücretsiz desteği
 • Toplu sipariş oluşturma
 • Toplu teklif verme
 • Ürün bazlı teklif alma, teklif değerlendirme, teklifleri siparişe dönüştürme
 • Çoklu ödeme yöntemleri
 • İşletme grubunuza göre özel fiyat ve ürün çözümleri
 • Ücretsiz satın alma listeleri oluşturma
 • Alt hesaplar oluşturma ve yetkilendirme
 • Uzman destekli risk değerlendirmeleri
 • Güvenli KKD promosyon ve fırsatlarında öncelik
 • KKD kullanımı performans izleme sonuçları paylaşımı ve geri dönüşümleri
 • İşletme hesabınızla, KKD satıcıları arasında sınırsız mesajlaşma

Yukarıda bir kısmını açıkladığımız nedenlerden dolayı üye kaydı açmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. 

İşveren Hesabı Açmak ÜCRETSİZ Mİ?

Tüm işveren/şirket hesapları açma, açılan hesaplardan yapılan tüm uygulamalar ömür boyu ücretsizdir. Bununla birlikte Güvenli KKD'den alacağınız KKD uzmanı destekleri ile ileride gelecek tüm yeniliklerden de ücretsiz olarak faydalanırsınız. 

Güvenli KKD'ye işveren olarak nasıl kayıt olurum?

İşveren hesabınızı oluşturmanız için öncelikle İŞVEREN/ŞİRKET başvurusunda bulunmanız gerekiyor. 

Güvenli KKD teknik ekibi tarafından hesabınız incelenip onaylandığında Güvenli KKD'yi ÜCRETSİZ olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Teklif Yönetim Sistemini İşveren Hesabı ile kullanabiliyor muyum?

İşveren/Şirket kaydınız onaylandıktan itibaren Güvenli KKD bünyesindeki tüm satıcılarla birlikte Teklif Yönetim Sistemi'ni ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 

Gizlilik politikanız nedir?

Güvenli KKD olarak kişisel verilerinizin güvenliği hususuna azami hassasiyet göstermekteyiz. Bu bilinçle, Şirket olarak ürün ve hizmetlerimizden faydalanan kişiler dahil, Şirket ile ilişkili tüm şahıslara ait her türlü kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVK Kanunu”)’na uygun olarak işlenerek, muhafaza edilmesine büyük önem atfetmekteyiz. Bu sorumluluğumuzun tam idraki ile KVK Kanunu’nda tanımlı şekli ile “Veri Sorumlusu” sıfatıyla, kişisel verilerinizi aşağıda izah edildiği surette ve mevzuat tarafından emredilen sınırlar çerçevesinde işlemekteyiz.

Detaylı bilgi için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz

Şartlar ve Koşullarınız nelerdir?

Güvenli KKD Şartlar ve Koşullar sayfasında işveren/müşteri alanında yer alan koşullar geçerlidir. Bunlar;

Satın alınan tüm KKD’ler satıcının sorumluluğundadır.
Müşteri & İşverenler, Güvenli KKD’ye ait site’nin satıcı/sağlayıcı bir internet sitesi olmadığını, KKD’yi satıcıdan satın aldığını, KKD’nin teslimi ve satış sonrası bedel iadesine ilişkin talep ve şikayetlerinde tek muhatabının satıcı olduğunu kabul ve beyan eder.
Güvenli KKD platformu sadece https://guvenlikkd.com üzerinden satın alınan ürünlerin mevzuat çerçevesinde satıcının yükümlülüğüne uygunluğunu onaylar. Farklı platformlarda ya da iletişim kanallarından yapılan satın alma uygulamalarından kesinlikle sorumlu değildir. Müşteri & İşverenler, Güvenli KKD platformu üzerinden satın alma yapmayı kabul ve beyan eder.
Müşteri & İşverenler akıllı arama robotu, risk değerlendirme yolu ile KKD bulma gibi uygulamalarda işyerilerinin uygunluğunu dikkate alarak ürün satın alma yapar.
Müşteri & İşverenler, KKD’nin tek başına risklere karşı kesin koruma oluşturmadığının bilincinde olduğunu kabul eder.
İşverenler toplu siparişlerde Güvenli KKD’nin sağladığı tüm imkanların sadece https://guvenlikkd.com üzerinden yapılması şartıyla olduğunu kabul ve beyan eder. https://guvenlikkd.com platformu dışında yapılan tüm satın alımlarda Güvenli KKD’den hiç bir hak, alacak ve talepte bulunamaz.

Şirket çalışanlarıma alt hesap nasıl açarım?

Güvenli KKD, işverenlere/şirketlere alt hesap / şirket siparişi onayı için yeni bir özellik sunar. Bu özellik ile, işverenler tarafından oluşturulan alt hesap sahipleri Güvenli KKD’den ürün siparişi verdiğinde onay için İŞVEREN hesabına düşer.

Detaylı Bilgilendirme için İŞVEREN bilgi formunu inceleyiniz.

Alt hesap , kendi kullanıcı adı ve şifresine sahip bireysel bir hesaptır. Bir İşveren/Şirket alt hesaplar oluşturabilir, düzenleyebilir ve silebilir. Bir alt hesabın izinleri vardır : satın alma izni, siparişleri, teklifleri, satın alma listelerini, konuşmaları vb. görüntüleme izni gibi yetkilendirmeleri dilediği şekilde yapılandırabilir.

KKD akıllı robotu nasıl kullanılır?

Güvenli KKD platformunun en önemli özelliği, çalışma koşullarına ve ortamlarınıza göre kullanacağınız KKD’ye ulaşmanızı sağlar.

Güvenli KKD’de KKD Robotuna ulaşmak için BURAYI tıklayabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken kullanacağınız kişisel koruyucu donanımın kategorisini seçmek olmalıdır.

Detaylı Bilgilendirme için İŞVEREN bilgi formunu inceleyiniz.

Nasıl risk değerlendirmesi yapabilirim?

KKD Risk Değerlendirme Modülü çalışanlar tarafından yürütülen performans işlerine dahil olan riskleri tanımlayarak KKD gereksinimlerini tespit etmede kullanılabilir.

Risk belirleme yaparken öncelikle riskin hangi kategoriye (fiziksel, kimyasal, biyolojik) ait olduğunu belirlemelisiniz.

Detaylı Bilgilendirme için İŞVEREN bilgi formunu inceleyiniz.

Neden Satın alma listesi oluşturmalıyım?

Satın alma listeleri, şirketlerin/müşterilerin belirli ürünleri ya da ürün gruplarını daha kolay ve hızlı sipariş vermelerine ya da yeniden sipariş oluşturmaları için kolay ve hızlı bir yoldur. Birçok işletmenin periyodik olarak yenilenmesi gereken tedarik ve stokları olduğundan, bu önemli bir uygulamadır.

Her kullanıcının HESABIM alanında SATIN ALMA LİSTELERİ alanı mevcuttur. Bu alanda daha önce oluşturulan satın alma listelerine (sipariş uygulamaları) ulaşılabilir

Teklif İste uygulaması nasıl çalışır?

Güvenli KKD’de işverenler ve müşteriler için teklif iste uygulaması da mevcuttur. Bu uygulama hem işveren hem de satıcı panellerinden takip edilebilir.

Öncelikle kullanıcı satın alacağı ürünleri Mağaza‘dan sepetine ekler. Sepetinde ödeme sayfasına gitmeden TEKLİF TALEBİ butonuna basarak, satın alacağı ürün için KKD satıcısından teklif talebinde bulunabilir

Detaylı Bilgilendirme için İŞVEREN bilgi formunu inceleyiniz.

Neden satın aldığım ürünle ilgili değerlendirme yapmalıyım?

Satın aldığınız KKD'nin kullandırdığınız çalışanlarınızın performansını ölçmek ve diğer işveren/şirketlere referans olmak için değerlendirmelerinize büyük önem vermekteyiz. Özellikle GÖRSELLİ değerlendirmeler, KKD uzmanlarımızca titizlikle incelenerek değerlendirilir. Değerlendirmeler neticesinde işverenlerimize geri dönüşlerde büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. 

TS VE EN STANDARTLARININ DETAYLARINI NEREDEN GÖREBİLİRİM?
İşyerlerinde kişisel koruyucu donanımların seçimine ve satın alınmasına karar verilirken etkili olan en önemli unsur, standartlara uygun olup olmadığının bilinmesidir. Yaşamımız içinde her geçen gün daha fazla yer almaya başlayan standartlar, tüm dünya ülkelerinin üzerinde büyük bir titizlikle durduğu vazgeçilmez bir konuma getirilmiştir.

Standartlarla ilgili çalışmalar, EUROPEAN NORM – EN  adı altında ürünlerin taşıdıkları özelliklere göre nasıl üretilmeleri ve nasıl test edilmelerini açıklayan belgeler olarak yayımlanmaktadır. Ana amaç ise kaliteli ve hatasız mal üretimini sağlamaktır.

Ürünlerin kendi grubundaki standartlara uygun olup olmadığı ise yetkili ve akredite edilmiş laboratuvarlara sahip kuruluşlar aracılığı ile test edilmekte ve standartlara uygunluğu belgelendirilmektedir.

Ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü tarafından 89/686/EEC ve 93/68 EEC Direktifleri çerçevesinde kabul edilen standartlar, dilimize çevrilerek ve ilgili kuruluşların görüşleri alınarak hayata geçirilmektedir. TS–EN olarak yayımlanan standartlar, özellikle çalışanların sağlığı ve güvenliği için büyük önem taşımaktadır. Güvenli KKD ekibi olarak biz de bu platformu hazırlarken, TS EN standartlarını öncelik olarak kabul ediyoruz. Amacımız son kullanıcıya Güvenli Kişisel Koruyucu Donanımların kullanıdırılmasını sağlamaktır.

Detaylı TSEN standartlarını ise bloğumuzdan takip edebilirsiniz.

TS ve EN standartlarının Detaylarını Nasıl Öğrenirim?

İşyerlerinde kişisel koruyucu donanımların seçimine ve satın alınmasına karar verilirken etkili olan en önemli unsur, standartlara uygun olup olmadığının bilinmesidir. Yaşamımız içinde her geçen gün daha fazla yer almaya başlayan standartlar, tüm dünya ülkelerinin üzerinde büyük bir titizlikle durduğu vazgeçilmez bir konuma getirilmiştir.

Standartlarla ilgili çalışmalar, EUROPEAN NORM – EN  adı altında ürünlerin taşıdıkları özelliklere göre nasıl üretilmeleri ve nasıl test edilmelerini açıklayan belgeler olarak yayımlanmaktadır. Ana amaç ise kaliteli ve hatasız mal üretimini sağlamaktır.

Ürünlerin kendi grubundaki standartlara uygun olup olmadığı ise yetkili ve akredite edilmiş laboratuvarlara sahip kuruluşlar aracılığı ile test edilmekte ve standartlara uygunluğu belgelendirilmektedir.

Ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü tarafından 89/686/EEC ve 93/68 EEC Direktifleri çerçevesinde kabul edilen standartlar, dilimize çevrilerek ve ilgili kuruluşların görüşleri alınarak hayata geçirilmektedir. TS–EN olarak yayımlanan standartlar, özellikle çalışanların sağlığı ve güvenliği için büyük önem taşımaktadır. Güvenli KKD ekibi olarak biz de bu platformu hazırlarken, TS EN standartlarını öncelik olarak kabul ediyoruz. Amacımız son kullanıcıya Güvenli Kişisel Koruyucu Donanımların kullanıdırılmasını sağlamaktır.

Detaylı TSEN standartlarını ise bloğumuzdan takip edebilirsiniz.