Çapraz Satış Uygulamaları

Yukarı ve Çapraz Satış Uygulamaları

Pazaryeri uygulamamızda satışları artıracak en önemli uygulamalardan birisi de yukarı ve çapraz satış entegrasyonlarıdır.

Yetkiler

Tüm Satıcılar

Kategori

Grubu

Güvenli KKD

Şartlar

Belirtildi

Çapraz Satış Uygulamaları özellikleri

Müşterilerin dörtte birinden fazlasının müşteri olduktan sonraki ilk yıl içinde aynı şirketten tekrar sipariş verdiğini biliyor muydunuz? Bir nevi memnuniyet ve güven duygusuna dayanan bu bağlılık, özellikle e-ticarette rakiplerin arasından sıyrılmanızı, marka bilinirliğinizi yükseltmenizi ve müşteri sadakati arttırmanızı sağlıyor.

Aynı kişilere yeniden yatırım yapmak mantıksız gibi görünse de, çapraz satış/yukarı satış amacıyla ücretli kampanyalar yürütmek, sepet önü fırsatları sunmak müşterinizin markanızla ve şirketinizle uzun soluklu bir bağ kurmasını sağlar.

lazy

Çapraz satış, müşteriye ilgili bir ürün veya hizmet sunmayı içerirken, yukarı satış tipik olarak satın alınan şeyin daha iyi bir versiyonunu almaya teşvik etmektir. Başka bir deyişle, yukarı satış bir müşterinin daha önce satın aldığı veya satın almayı kabul ettiği bir şeyin daha pahalı bir sürümünü satın almasını sağlamak anlamına gelir.

Çapraz satış nedir? sorusuna şöyle cevap verebiliriz; iş ayakkabısı alan müşteriye iş gözlüğü, iş kıyafeti ya da iş tulumu gibi yan aksesuarlar satmaktır...

lazy