Her KKD satıcısı dilediği şekilde kargo yöntemi belirleyebilir. Bu ayarları Satıcı Panelinden dilediği şekilde güncelleyebilir.

Kargo Yöntemi Belirleme

Gelişmiş kargo modülümüz, hem sipariş takip sürecini şeffaf ve izlenebilir hale getirecek, hem de her satıcının kendi ürünlerine uygulanabilir bölgelere göre kendi sevkiyat yöntemlerini yapılandırmasını sağlayacak.

Her KKD satıcısı dilediği şekilde kargo yöntemi belirleyebilir. Bu ayarları Satıcı Panelinden dilediği şekilde güncelleyebilir.

Yetkiler

Tüm Satıcılar

Kategori

Grubu

Ürün Yönetimi

Daha önce Kargo Modülü ile, satıcıların dilediği şekilde kargo takip süreci uygulaması üzerinde durmuştuk.  Şimdi kargo gönderim yöntemleri ile ilgili farklı varyasyonlar üzerinde duracağız.

Kargo Yöntemi Belirleme

Nakliye ve İade Politikaları Ekleme

Bu alandan öncelikle nakliye ve iade politikalarınızı belirleyebilirsiniz.  Ürünler için tahimin teslim/hazırlama süresini belirleyebilir ya da hemen gönderim seçeneğini seçebilirsiniz. 

Kargo Yöntemi Belirleme

Kargo & Gönderim Yöntemi Seçimi

Bölge listesinden hangi ülkeye teslimat gerçekleştirecekseniz o ülkeyi DÜZENLE ile gönderim yöntemlerini seçebilirsiniz (Şuan için TÜRKİYE varsayılan olarak geliyor. Diğer ülkeler eklendikçe satıcılara bilgi verilecektir)

Bu alanda Türkiye'den belli bölgelere kargo göndermek istiyorsanız BÖLGELERİ SEÇİN alanından göndermek istediğiniz bölgeleri seçebilirsiniz. Tüm Türkiye''ye göndermek istiyorsanız BOŞ BIRAKINIZ...

NAKLİYE YÖNTEMİ EKLE butonuna basarak, orada size uygun olan seçeneklerden seçebilir, KAYIT işleminden sonra TEKRAR DÜZENLE diyerek, gerekli parametreleri girebilirsiniz. 

nakliye 004

Not: Önümüzdeki dönemlerde  kargo firmaları anlaşmaları yapılarak, tarafınıza bilgi verilecek, sadece bu uygulamanın içerisinden size uygun olan firmaları seçmeniz yeterli olacaktır. 

Satıcılar isterlerse kendi anlaşmaları üzerinden de bu uygulamatı takip edebilir, müşteriye yönlendirebilirler. Bunun için tek yapmanız gereken KARGO YÖNTEMİ SEÇİM alanından SABİT FİYAT alanını seçip kaydetmeleri gerekir. Kaydettikleri SABİT FİYAT alanını DÜZENLE diyerek, KARGO firmasını ekleyebilir.