Kupon Yönetimi

Kupon yönetimi özelliği, satıcıların kendi ürünleri için kuponlar oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanır.

Kuponlar sayfasında, satıcı kuponları türe, miktara, kullanıma, son kullanma tarihine, duruma göre sıralayabilir ve arayabilir.

Yetkiler

Tüm Gruplar

Kategori

Grubu

Güvenli KKD

Şartlar

Kuponlar sayfasında, satıcı kuponları türe, miktara, kullanıma, son kullanma tarihine, duruma göre sıralayabilir ve arayabilir. Ayrıca CSV / PDF listelerini indirebilir veya yazdırabilir.

Kupon Yönetimi Özellikleri

Satıcı, genel kupon sekmesi aracılığıyla indirim türünü kontrol edebilir: yüzde veya sabit indirim, ayrıca kupon tutarı ve son kullanma tarihini ayarlayabilir.

Kupon Yönetimi

Kullanım kısıtlaması sekmesi aracılığıyla, satıcı, hangi ürünlere uygulanacağını, minimum ve maksimum harcamayı kontrol edebilir (satıcı yalnızca kendi ürünlerini seçebilir). Ayrıca, satıcı, kuponun bireysel kullanım için olup olmadığına ve indirimli ürünlerin hariç tutulup tutulmayacağına dair izin verilen belirli e-postaları girebilir.

İlave olarak satıcı bir kuponu yalnızca B2B kullanıcılarına sunmayı seçebilir.

KUPON Açıklamaları

 1. KUPON Başlığı: Kupon Başlığı, müşterinin indirim Kuponu alanına gireceği TANIM dır. (FIRSAT-15 gibi...)
 2. Açıklama: Kupon ile ilgili görebileceğiniz detaylardır. 
 3. İndirim Türü: 2 farklı uygulama mevcuttur. Yüzde İndirimi ile her ürün için "%" olarak indirim belirleyebilirsiniz. (Örneğin % 15 indirim gibi) Diğeri ise Sabit ürün indirimidir. Sabit bir fiyat girerek bu indirimi belirleyebilirsiniz. (50 ₺ indirim gibi))
 4. Tutar: Bu alan gireceğiniz indirim türünden tutar ya da yüzde oranıdır. 
 5. E-Posta Kısıtlamaları: Kısıtlamak istediğiniz e-postalar mevcutsa bu alana girebilirsiniz. Kısıtladığınız e-potalar için bu kupon kullanılabilir olmayacaktır. 
 6. Kullanım Sınırı: Bu kuponun toplam KAÇ KEZ KULLANILABİLİR olacağını girebilirsiniz. (Örneğin 100 değeri girilirse, toplam 100 kez kullanılır. )
 7. Kullanıcı Başına Kullanım Sınırı: Her kullanıcı bu kuponu kaç kez kullanabilir. (Örneğin "1" kez girilirse her kullanıcı bu kuponu en fazla "1" kez kullanabilir)
 8. Son Kullanma Tarihi: Kuponun son kullanım tarihini belirleyebilir ya da boş bırakarak sınırsız olmasını sağlayabilirsiniz.
 9. Satış Öğelerini Hariç Tut: Kuponun indirimdeki ürünler için kullanılmasını istemiyorsanız İŞARETLEMELİSİNİZ. 
 10. Minimum Tutar: Bu alan önemli bir alandır. Ne kadardan sonra bu kupon geçerli olacaksa girmelisiniz. (Örneğin 500 ₺ girerseniz, müşteri kuponu kullanmak için 500₺ tutarında alışveriş yapar).
 11. Ürün: Kupon hangi ürünler için geçerli olacaksa seçmelisiniz. (Tümü için geçerli olacaksa TÜMÜNÜ SEÇ demeniz yeterlidir)
 12. Yeni Ürünler için Başvurun: Yeni yayınlanacak/yayınlanmış ürünler için otomatik olarak bu kuponu kullanmak istiyorsanız işaretleyebilirsiniz.
 13. Ürünleri Hariç Tut: Kuponun bazı ürünlerinizde kullanılmasını istemiyorsanız buradan seçebilirsiniz.
 14. Mağazada Göster: Kuponu mağazanız sayfasında göstermek istiyorsanız işaretlemelisiniz.